"Puchar Złotego Karpika" - Jeżewiec 2014
Łowisko Jeżewiec k. Kikoła stało się miejscem kameralnej jednodniowej imprezy z której dochód został przekazany na leczenie Julki Gejzler



Łowisko dobrze znane lokalnym karpiarzom z czasów jego świetności wiele lat temu.
Pamiętam te niewyobrażalne ilości karpi na matach budzące lekkie zdziwienie w umyśle ówczesnego karpiarza skazanego na wielodniowe zasiadki bez brania.



Gdy ukazała się zapowiedź tej imprezy na portalu oraz na facebookowej stronie tego przedsięwzięcia w jednym z komentarzy pojawiłaię wypowiedź doskonale obrazująca postrzeganie tego łowiska.

"To było pierwsze łowisko komercyjne na którym bylem. Lokalnie karpiowały u nas ze 4 osoby, inny stojak z wędkami widziałem tylko w gazetach, jak tam pojechałem, zobaczyłem innych maniaków karpiowania to ekscytacja napłynęła mi do głowy i nagle rozległo się głośne piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii z sąsiedniego stanowiska, wtedy aż dreszczy dostałem, ale emocje "

Co pozostałoz tej wody ????? - w opini jej obecnych dzierżawców coś pozostało i co najważniejsze mają zamiar tą wode przywrócić do lat świetności.

Będziemy obserwować ........... a teraz przenieśmy się na impreze którą odwiedziłem z obiektywem i małą paczuszką niespodzianką.

Wjazd na łowisko - trudno było nie trafić :)



Zmagania uczestników obserwowałem prawie przez cały dzień. W szranki tego jednodniowego współzawodnictwa stanęło 9 osób. Kilku wystraszył potężnie padający deszcz który wraz z moim przyjazdem po prostu gdzieś znikł :) :) :) . Jak by ktoś potrzebowął pięknej pogody na imprezę - możemy się dogadać.




Piękna zatoka pełna grążeli



Wśród uczestników dominowąła metoda spławikowa choć kilku próbowało skusić do brania karpia stosując grubsze przynęty do kulek proteinowych włącznie.







Na łowisku dominowały małe płocie , leszczyki i wzdręgi jednak ilościowo złowione zostało ich bardzo dużo co owocowało radiością wszystkich łowiących. Jednak taka forma zawodów wyklucza miarodajne obłowienie akwenu i dokopanie się do jego potężniejszych zasobów. Organizator imprezy być może za naszą namową podejmie się zorganizowania w przyszłości imprezy dedykowanej wyłącznie karpiarzom ale i tak było naprawdę sympatycznie, a z twarzy uczestników można było odczytać wielką radość.

Rumiankowe Dzwi w akcji ......... z szerokim uśmiechem i szeroko otwartyni drzwiamy , gdyby ktos zechciał wspomóc projekt pomocy Julce

RUMIANKOWE DRZWI _ LINK





Imprezę w potężną ilość zanęt uzbroił dystrybutor zanęt firmy SAMET firma MONSTER FISHING której z tego miejsca organizatorzy chca przekazać potężne podziekowania.





Oczywiscie nie obyło się bez grillowanego poczęstunku, wspólnych rozmów o inicjatywach zwiazanych z fundacją i jej działaniami oraz wedkarskich opowieściach - w końcu na zawodach wędkarskich gościliśmy.





Rybki dopisały i złowione zostało ok 40kg drobnicy co na 9 uczestników daje całkiem przyzwoity wynik.


Klasyfikacja OGÓLNA
1.Zbigniew Lewandowski
2.Józef Przybyszewski
3.Sebastian Zwoliński

Klasyfikacja : NAJWIĘKSZA RYBA
1. Józef Przybyszewski
2. Zbigniew Lewandowski
3.Tomasz Mazurkiewicz


Łukasz Gajda organizator tego przedsięwzięcia - dokładajacy do swoich organizacyjnych wielu dokonań kolejną , tym razem wędkarską cegiełkę - GRATULACJE !!!!!!!!!








Portal Carppassion w mojej skromnej osobie nagrodził Tomasza Mazurkiewicza za największą determinację do złowienia karpia i przez całe zawody pozostanie wiernym metodzie gruntowej z przynetą na włosie. Zestaw zasiadkowy firmy Adder Carp


Organizatorzy za wsparcie pragną podziękować

-Krzysztofowi Skowrońskiemu-Gospodarzowi Jeziora Jeżewiec za udostępnienie łowiska oraz za deklarację wpłaty kwoty 1000zł na leczenie Julki
-Firmie Monster Fishing
-Danielowi Kruszynie - Carppassion
-Akademii Języka Angielskiego -Academy Of English-
-Piekarni Jaszewscy w Lipnie
-Pracowni Reklamy VIRGO
-Zbyszkowi Lewandowskiemu

oraz uczestnikom imprezy dzięki którym łącznie z deklarowaną kwotą udało się zebrać 1750,25 zł na leczenie Julki



Dziękuję za kilka fajnych chwil nad wodą i do zobaczenia na kolejnej tego typu imprezie

Daniel Kruszyna
Szybki Kontakt
Reklama
Reklama