Maraton Karpiowy Pobiedziska 2013r
W dniach od 8 do 12 maja 2013 w Pobiedziskach na łowisku Dobre rozgrywany był kolejny Maraton Karpiowy organizowany przez Pobiedziski Klub Karpiowy.

Tym razem w zaciętej rywalizacji uczestniczyło 18 drużyn rozlokowanych wokół zbiornika.

Impreza zaczęła się w środę przy bardzo słonecznej pogodzie i leniwych sporadycznych braniach karpi . Od początku na czoło wyszli koledzy łapiący na stanowisku Nr 25, rywalizując ze stanowiskiem 23 oraz 19. Wszystko zmieniło się od momentu burzy i innej aury. Zaczęły punktować również inne Stanowska w tym niedoceniane 37 oraz będące również w tej części zbiornika 34.



Rybki brały zarówno w dzień jak i w nocy, choć oczywiście nie we wszystkich miejscach.

W trakcie zawodów na czoło wydając się niezagrożona wysunęła się para ze Stanowska 37 mając w pewnym momencie ponad 100 kg przewagi nad innymi ekipami i prawie pewne pierwsze miejsce na podium.

Lecz ostatnie godziny zawodów okazały się niezwykle emocjonujące gdyż łapiący koledzy ze stanowiska 25 zaczęli w imponujący sposób doganiać prowadzącą parę.

Między godziną 6.20 a 9.10 dołowili 8 ryb niwelując przewagę do około 12 kg.

Do końca zawodów pozostało 50 minut i wydawało się że kwestią czsu będzie zmiana lidera. Rywalizacja i emocje osiągnęły szczytu i około 7 minut przed końcową syreną koledzy ze stanowiska 25 mają branie, niestety dla nich zacięcie okazuje się puste.

Wspaniałą rywalizację wygrała para ze stanowiska 37 łowiąc ponad 267 kg ryb.

Koledzy z miejsca drugiego również byli bardzo zadowoleni, gdyż oprócz rywalizacji do końca to właśnie na tym stanowisku przez kolegę Mariusz Bednarka z Poznania zostaje złowiona największa ryba zawodów i rekord łowiska karp o wadze 22,50 kg.



Warto zauważyć , iż pobito także rekord złowionych ryb na zawodach tj. 988,65 kg klasyfikowanych karpi i amurów na co składały się 103 ryby.

Daje to wysoką średnią jednej złowionej ryby jako troszkę poniżej 10 kg.

Mariuszowi oraz wszystkim innym wędkarzom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
Wyniki zawodów:

I MIEJSCE – Jerzy Błachnio, Rafał Łaskarzewski -Stan 37 267,60 kg - 27 ryb

II MIJESCE- Mariusz Bednarek, Adam Krugiołka – Stan25 254,00 kg - 26 ryb

III MIEJSCE Andrzej Kramer, Szymon Zdon – Stan34 113,15 kg - 11 ryb

IV MIEJSCE Jacek Piątek, Radoslaw Płotkowiak – Stan19 79,50 kg - 11 ryb

V MIEJSCE Arkadiusz Ogór, Dawid Świstak – Stan23 54,70 kg - 5 ryby

VI MIEJSCE Jarosław Matelski, Dariusz Wilczyński- Stan2 46,65 kg - 6 ryby

VII MIEJSCE Tomasz Surdel, Piotr Duchnowski -Stan4 44,70 kg - 4 ryby

VIII MIEJSCE Maciej Ślosarz, Sławomir Spochacz -Stan32 30,40 kg - 4 ryby

IX MIEJSCE Grzegorz Bartoszak, W. Jankiewicz -Stan40 25,80 kg - 2 ryby

X MIEJSCE Robert Leszczyński, S. Arteniuk -Stan12 24,00 kg - 2 ryby

XI MIEJSCE Maciej Urant, Mirosław Połczyński -Stan14 16,25 kg - 1 ryba

XII MIEJSCE P. Porolniczak, P. Jędroszyk -Stan29 9,70 kg - 1 ryba

XIII MIEJSCE Krzysztof Kalinowski, J. Łebedyński -Stan30 8,00 kg - 1 ryba

XIV MIEJSCE Zbigniew Gierczyk -Stan37 7,50 kg – 1 ryba

XV MIEJSCE Zbigniew Kotarski, Wojciech Woźniak -Stan3 6,70 kg - 1 ryb


Zapraszamy również do obejrzenia galerii z imprezy

GALERIA


Szybki Kontakt
Reklama
Reklama