Relacja z III Wielkopolskich Dni Karpiowych
Edycja III Wielkopolskich Dni Karpiowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Września odbyła się w dniach 19-23 lipca 2006r. na zalewie Lipówka we Wrześni. Na starcie stanęło 48 ekip z całej Polski. Zainteresowanie zawodami było bardzo duże ze strony Wrześnian, którzy codziennie przychodzili nad akwen oglądać zmagania karpiarzy, jak również ze strony mediów: Radia Zet, Radia Merkury, Gazety Poznańskiej, Faktów Wrześni, Wiadomości Wrzesińskich i TVP3.
W tym roku jak i w ubiegłym pogoda dała się mocno we znaki wszystkim startującym ekipom. Upał, skwar był niesamowity, termometry wskazywały 40 st.C, spowodowało to, że ryby zamiast intensywnie żerować, przepływały stadami w łowiskach i niemal uśmiechając się do karpiarzy pozdrawiały ich wystawiając płetwy grzbietowe nad lustro wody. Karpie i karpiki zachowywały się jakby nie były świadome tego, że odbywa się właśnie największa impreza karpiowa w Wielkopolsce i jedna z największych w Polsce. Trudno jednak im się dziwić. Temp. wody wynosiła 25 st.C i nie pomogło nawet to, że tydzień przed zawodami został akwen dorybiony karpiami w ilości 1200kg. Mimo wszystko jak co roku impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze, co w końcu skłoniło cypryniusy do minimalnego żerowania i karpiarze ogólnie złowili 66 ryb o łącznej wadze 208,3 kg.

I miejsce zajęła ekipa w składzie Mateusz Jackowski i Rafał Chałupniczak z wynikiem 32,9kg, zwycięska ekipa otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, puchary, namioty karpiowe, wędziska, kołowrotki, dyplomy i akcesoria karpiowe, II miejsce Klaudiusz Natkowski i Artur Grempka 22,5kg, nadmienic należy, że ekipa ta po raz trzeci wywalczyła II miejsce w tych zawodach, a za swoj tród zostali nagrodzeni pucharami, łóżkami i fotelami karpiowymi, kołowrotkami, dyplomami i akcesoriami karpiowymi. III miejsce zajęła ekipa w składzie Zbigniew Lipinski i Mieczysław Szafraniec, przegrywając II miejsce tylko o 100 gram. Wynik 22,4kg dał im miejsce na podium a także nagrody w postaci pucharów, foteli karpiowych, narzut, kołowrotków, dyplomów i akcesorii karpiowych. Należy dodać, że pierwsze trzy ekipy w trzech sektorach A,B,C zostały nagrodzone statuetkami zwycięzców sektorowych jak i sprzętem i akcesoriami karpiowymi. Łowcą największej ryby okazał się Łukasz Kłos, który złowił karpia 4,6kg wygrywając puchar fundowany przez Koło PZW Września, weekend w hotelu Boss i DVD. Akcesoriami karpiowymi zostali równiez nagrodzeni najmłodsi uczestnicy zawodów dwaj 13-latkowie: Jakub Skopiński i Patryk Łyska oraz jedyna kobieta wśród karpiarzy Natalia Hesse. Ekipie w składzie Marcin Orwat i Adam Garbarek wręczono puchar fair-play ufundowany przez Browar Fortuna, za ich postawę w trakcie trwania zawodów. Na koniec chcielibyśmy podziękowac raz jeszcze wszystkim sponsorom, sędziom oraz całemu sztabowi ludzi pracujących przy organizacji zawdów, a w szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy Września.